Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом на його вимогу до спливу строку або до настання інших обставин, визначених договором, можливе виключно у випадках, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу
Це передбачено Законом (проект №1195) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів)», який 14.05.2015р. було прийнято Верховною Радою України, в цілому.
Відповідно ж до чинної редакції Цивільного кодексу особа має право отримати вклад на першу вимогу. Як наголошують у Головному науково-експертному управлінні ВР, у деяких випадках закон має захищати слабшу сторону цивільних відносин. До того ж фахівці попереджають, що встановлення законодавчих обмежень налякає вкладників, які зберігатимуть кошти вдома.
В свою чергу Законом передбачено, що за договором банківського вкладу на вимогу банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Умова договору вкладу на вимогу про відмову від права на одержання вкладу на першу вимогу є нікчемною.
Що ж стосується договору банківського строкового вкладу, то банк зобов'язаний видати вклад та нараховані проценти за цим вкладом із спливом строку, визначеного у договорі
банківського вкладу.
Крім цього, із Цивільного кодексу та Закону про цінні папери виключені норми щодо дострокового пред'явлення ощадного (депозитного) сертифіката до оплати.
Положення означеного Закону не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання ним чинності.