Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У разі скасування незаконного судового рішення про визнання іпотеки недійсною, на підставі якого з Реєстру іпотек виключено запис про обтяження, дія іпотеки підлягає відновленню з моменту вчинення первинного запису в Реєстрі, який виключено на підставі незаконного рішення суду, оскільки відпала підстава виключення цього запису. Це означає, що іпотека є дійсною з моменту внесення про неї первинного запису в Державний реєстр іпотек.
До такого висновку дійшов Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 13 травня 2015 року, ухваливши постанову у справі №6-53цс15, предметом якої був спір про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Реституція як спосіб захисту цивільного права (частина перша статті 216 ЦК України) застосовується лише в разі наявності між сторонами укладеного договору, який є нікчемним, чи який визнано недійсним.
На це звернув увагу Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 13 травня 2015 року у справі №6-67цс15, предметом якої був спір про визнання незаконним рішення, визнання недійсними актів про право власності на земельну ділянку, договору купівлі-продажу та відновлення становища, яке існувало до порушення.